Könyvbemutató a Pásztói Múzeumban

2018 augusztus 4-én, 11 órai kezdettel a Pásztói Múzeumban mutatták be Dr. Valter Ilona: Pásztó a középkorban c. kötetét. A 294 oldal terjedelmű könyv a szerző Pásztóhoz kötődő munkásságának tudományos igényű összefoglalása.

Dr. Valter Ilona, városunk díszpolgára, régészeti tevékenysége eredményeként került felszínre a középkori apátság, az üveghuta, a hatszögletű kápolna és az ő érdeme az Oskolamester háza feltárása is. Ezek többsége ma múzeumi bemutatóhely.

A nagyszámú érdeklődőt Dömsödi Gábor polgármester köszöntötte. Ez után dr. Varga Lajos segédpüspök mutatta be a kötetet. A könyv létrejöttéről maga a szerző beszélt, felemlegetve pásztói élményeit is. A rendezvény moderátora dr. Zombori István történész, a kötet szerkesztője volt. A rendezvény végén a szerző dedikálta művét az érdeklődők számára.

Kategória: Főoldal | A közvetlen link.