Tanulmányi raktár és múzeumpedagógiai oktatóterem

A Pásztói Múzeum szakmai munkáját a 2010 tavaszán elnyert több mint 84 millió forint értékű TIOP 1.2.2. infrastruktúra beruházás koronázta meg, mely sikeres pályázat keretei között a Pásztói Múzeum hasznos alapterülete közel 200 m2-el bővült. Ezen beruházás keretei között az egykori kolostorépület pinceszintjén kialakításra került a múzeumpedagógiai oktatótér és látványraktár. A látogatóktól eddig elzárt gyűjteményi anyag jelentős része a látványraktárban kiállítás formájában megtekinthető és digitalizálva is elérhetővé vált. Ezzel együtt a helyi nevelési és oktatási intézmények tantervének, valamint a NAT követelményeinek megfelelve a diákok élményszerű keretek között bővíthetik ismereteiket az eredeti, kézbe vehető, közvetlenül megtapasztalható tárgyak segítségével.
A fejlesztésbe bevont terek fogyatékkal élők által történő megközelítését a lépcsőn egy hernyótalpas lépcsőjáró beszerzésével biztosítjuk.

Kategória: Állandó kiállítások | A közvetlen link.