„VIGYÁZAT, CSALOK!”

RODOLFO KIÁLLÍTÁS MÚZEUMPEDAGÓGIAI FOGLALKOZÁSA

Megvalósítás ideje: 2019. október 1. – 2020. március 13.

A foglalkozás helyszíne: Pásztói Múzeum, Pásztó, Múzeum tér 5.
A foglalkozás időtartama: 60 perc
Ajánlott korosztály: Minden korosztálynak ajánljuk.

A legendás magyar bűvész, Gács Rezső (művésznevén Rodolfo) hagyatékain keresztül hozzuk közelebb a XX. század magyar előadóművészeinek életét.

A tárlat célja elsősorban Rodolfo emlékének ápolása, életművének és művészi örökségének gondozása, mialatt a tanulók a kiállítás interaktív részénél megismerkedhetnek néhány kézügyességi trükkel is.

Rodolfo legendássá vált mondatával – „Vigyázat, csalok!” – a figyelemfelkeltésen túl arra a paradoxonra hívta fel a figyelmet, hogy minden csak illúzió. Ami csodának tűnik, csak az ügyes kezű bűvész mutatványa, aki nemcsak a tárgyaival játszik, hanem velünk, a nézőkkel is. Vigyázat, nem csalunk! Interaktív játszóházunkban a gyermekek játszva megismerkednek az optikai illúziók lenyűgöző és meghökkentő világával.

20 tematikus egységhez tartozó, számtalan tudományos jelenséget demonstráló játékkal tréfáljuk meg a látogató agyát. A tudományos kalandozás során a fizika mellett a többi természettudományos terület felé is nyitottunk.

CÉL:
• a lehető legtöbb érzékelési csatornán keresztül történő tapasztalás
• problémamegoldó gondolkodás fejlesztése
• tantárgyi integráció megvalósítása (történelem, fizika, biológia, matematika)
• megismertetni csodás világunkat, életben tartani a tudásvágyat és megszerettetni a tudományokat
• az iskolai tananyag élményszerű bővítése

A KIÁLLÍTÁSHOZ ÉS AZ INTERAKTÍV JÁTSZÓHÁZHOZ KAPCSOLÓDÓ TANTÁRGYAK:

• Történelem:
XX. század Magyarország művész szemmel.

• Fizika:
Optikai csalódásokat okozó jelenségek magyarázata.

• Környezetismeret:
Élő botsáskákon és előre kinyomtatott képek segítségével ismertetjük meg a gyerekekkel az állatok trükkjét, a mimikrit.

•Matematika:
Tárlatvezetés során gondolkodtató, a logikára alapuló kérdésekkel, bűvésztrükkökkel varázsoljuk el a diákokat.

IDŐPONT EGYEZTETÉS:

Csákiné Dobos Laura, múzeumpedagógus

Tel.: 06 32 460-194

Kategória: Főoldal, Múzeumpedagógiai foglalkozások | A közvetlen link.